Adventurers Community • Виж темата - Абе какво става с опцията "запомни ме"?
Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Adventurers Community » Коментари & Препоръки

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Абе какво става с опцията "запомни ме"?
 Мнение Публикувано на: 04 Окт 2010, 21:37 
Nancy Drew
Nancy Drew
Аватар

Изразил благодарност: 4
Получил благодарност: 2
От няколко дни насам нещо й стана на тая опция и не ме помни. Влизам, цъкам "запомни ме" и следващия път като вляза във форума - пак същата процедура. Нещо му стана през последните няколко дни и не ще да ме логва автоматично. Нищо не съм променял нито по браузера, нито по бисквитките. Ей така без причина престана да ме помни. Що така? :/

За този коментар потребителя rado84 е получил благодарност от: www123
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Абе какво става с опцията "запомни ме"?
 Мнение Публикувано на: 04 Окт 2010, 22:31 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 7
Получил благодарност: 52
Медали: 2
Активен потребител (1) Полезен потребител (1)
Логни се в сайта и там дай да те запомни и като влизаш във форума ще си логнат винаги.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 05 Окт 2010, 08:35 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 91
Получил благодарност: 76
Медали: 10
Активен потребител (4) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (1)
rado84 написа:
От няколко дни насам нещо й стана на тая опция и не ме помни. Влизам, цъкам "запомни ме" и следващия път като вляза във форума - пак същата процедура. Нещо му стана през последните няколко дни и не ще да ме логва автоматично. Нищо не съм променял нито по браузера, нито по бисквитките. Ей така без причина престана да ме помни. Що така? :/

я си изчисти кеша на браузера !
Успехи !

За този коментар потребителя Hanibal_Lektar е получил благодарност от: blondy
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 05 Окт 2010, 16:45 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 22
Получил благодарност: 45
Медали: 6
Активен потребител (2) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Отговорил в играта с награда (1) Активност в логическите игри (1)
Hanibal_Lektar написа:
я си изчисти кеша на браузера !
Успехи !

За всеки случай : Как се трие "кеш" според браузъра :
Internet Explorer 8

1. След като вашия браузър е отворен, щракнете варху менюто "Tools (инструменти)" и изберете "Internet Options(интернет опции)".
2. Убедете се че раздела "General(Общи)" е избран.
3. Под "Browsing History(хронология на браузъра)" щракнете варху "Delete(изтрий)".
4. В новия прозорец, бъдете сигурни че има отметка на "Temporary Internet Files". Всичко останало е по ваше желание също може да бъде премахнато като се сложи отметка.
5. Щракнете варху "Delete(Изтрий)"

Internet Explorer 7

1. След като вашия браузър е отворен, щракнете варху менюто "Tools (инструменти)" и изберете "Internet Options(интернет опции)".
3. Щракнете варху "Delete(изтрий)" във"Temporary Internet Files" раздел и щракнете "OK".
4. В новия прозорец, бъдете сигурни че има отметка на "Temporary Internet Files".Ако желаете също така от тук може да изтирете "Cookies(бисквитките)" и "Browsing history(историята на сърфирането)".
5. Като алтерната, изчистете кеш паметта само за текущата страница която посещавате: Натиснете и задръжте [Ctrl] на клавиатурата, след което натиснете [F5] или бутона Refresh(квадратен бутон в лентата с инструменти с противоположни-облицовъчни стрелки).

Internet Explorer 6

3. Щракнете варху "Delete(изтрий)" във"Temporary Internet Files" раздел и щракнете "OK".
4. Ако искате браузъра автоматично да истрива кеш паметта когато го затворите, кликнете варху раздела "Advanced(разширени)".Кликнете за да сложите отметка на "Empty Temporary internet Files Folder when browser is closed" вариант (в секцията Security-сигурност ).Кликнете варху "OK".Това ще изтрие всичко с изключение на "Cookies(бисквитките)".

Firefox 1.5/2.0/3.0

1. По надоло е описан пълния метод на операцията макар да е възможно просто да отидете на "Tools(инструменти)" и изберете "Clear private Data" или просто натиснете Ctrl+Shift+DELETE. Но бъдете внимателни понеже този начин на чистене може да изтрие всички запомени пароли история на браузъра и други нужни за вас неща и така да преминем към по дългия и сигурен начин
2. Отидете в "Tools(инструменти)" и кликнете на "Options(опции)"
3. Отидете в раздела "Security(защита)" и кликнете варху "Settings(настройки)"
4. Изберете какво искате да се изчисти.
5. Връщате се в менюто "Settings(настройки)". Ако искате да се изчиства кеша автоматично при затваряне на браузъра, щракнете варху съответната отметка.
6. Натиснете бутона "Clear now(изчисти сега)" под бутона "Settings(настройки)".

Firefox 1.0

1. След като вашия браузър е отворен:
2. Кликнете варху менюто "Tools(инструменти)" и изберете "Options(опции)".
3. Щракнете варху бутона "Security(защита)" и изберете "Cache(кеш)".
4. Щракнете варху бутона "Clear Chache Now(изчисти кеша сега)".

Mozila SeaMonkey

1. След като вашият браузър е отворен кликнете на менюто "Edit(редактиране)" и изберете "Preferences(преференции".
2. В лявата страна има списък , кликнете "Advanced(разширени)" и изберете "Cache(Кеш)".
3. Щракнете ваху бутона "Clear Cache(изчисти кеша)"

Chrome

1. След като вашият браузър е отворен, изберете менюто "Tools(опции)".
2. Изберете "Clear Browsing Data(изчистване на браузър данни)".
3. Изберете "Empty the Cache(изчистване на кеш)".
4. Ако не искате да изтривате "Cookies(бисквитките)" и други , просто махнете отметките пред тях.
5. Изберете период от време за който искате да изтриете кешираната информацията, използвайки "Clear data from this period(изчистване на данните от този период)": падащо меню. (Ако се съмнявате изберете всичко).
6. Щракнете варху бутона "Clear Browsing Data(изчистване на браузър данни)".

Opera

1. След като вашия браузър е отворен изберете "Tools(опции)" менюто и кликнете варху "Clear Private Data(изтриване на лични данни)".
2. Щракнете варху бутона "Details(детайли)".
3. Ако не искате да изтриете бисквитките , запазените пароли и други, просто махнете отметките им.
4. Натиснете "Delete(Изтриване)".

Надявам се да съм била полезна и да избегнем други въпроси !
Не бях сигурна дали да правя отделна тема, ако някой от админите прецени, че е нужно, може да я премести където е необходимо!

За този коментар потребителя blondy е получил 3 благодарности от следните потребители: Fr33style, Hanibal_Lektar, Predator
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 05 Окт 2010, 18:09 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 102
Получил благодарност: 81
Медали: 15
Активен потребител (6) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (4)
Благодарности на Блонди за този пост (не че не знаем кое къде и как) и бих препоръчал да се премести в отделна тема, където хората, които не разбират да го открият лесно :)

За този коментар потребителя Predator е получил благодарност от: blondy
Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Начало форум » Adventurers Community » Коментари & Препоръки