Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Other / Други » Livestreaming

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Как да предаваме на живо куест игри ?
 Мнение Публикувано на: 25 Дек 2010, 00:22 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Изразил благодарност: 13
Получил благодарност: 54
Медали: 6
Активен потребител (3) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Колективна игра (1)
Здравейте,
Настъпи времето да публикувам по-официална информация касаеща от скоро актуалната тема за предаване на живо от компютър, да разкажа на кратко какъв е основния замисъл и в крайна сметка какво е необходимо за живото предаване.
По-старите потребители сигурно си спомнят за инициативата Куест Уикенд, която за времето си е била доста усешна. Аз за съжаление не съм от тях :), но ми хареса идеята вложена в нея и се запитах дали е възможно Куест Уикенда да се възроди.
Както всички знаем куест игрите не предоставят възможност за игра в кооператив (2-ма и повече играчи). Няма да разказвам как нашите "баби и дядовци" са търсили начини да играят заедно по-тежките компютърни игри в мултиплеър, само ще кажа, че доста успешно са решавали този проблем :).Live broadcasting-а е именно това.
Недостатък в характера ми е разтягането на локуми :) и за това вместо да пиша обяснения как да предавате на живо, се постарах да направя кратко клипче с всичко основно, което е необходимо да се направи, както и няколко тънки момента:
С Procaster:
Регистрирайте се в livestream.com и сваляте програмата Procaster. След това гледайте клипа:

С XSplit:
Регистрирайте се в xsplit.com и свалете програмата XSplit. След това гледайте клипа:

Нещото, което не съм включил в клипа, е обработката на вече заснетия клип. Aко искате да направите това, в самия сайт http://www.livestream.com или в Procaster-а, избирайки Preferences/CONFIGURE CHANNEL ще ви препрати към линка с настройки за канала ви, където избирайки STUDIO имате предоставени редица интересни възможности. Опитайте!
Като цяло всеки, който желае да предава на живо може да го прави, но тук е мястото да кажа, че макар и още нова идеята вече има два варианта, по които можете да каствате: т.н. MYST style и любителски.
В първият вариант вие сте нещо като кукла на конци :), която "зрителите"/участниците в предаването управняват. На кратко те ви казват какво да правите и напътстват в решаването на пъзели и логически задачи. Тук освен целия наличен и работещ софтуер за предаване, ще ви трябва и канал в скайп специално за целта. Там евентуално, ще се съберат участниците в интерактивната игра в конферентна връзка, с които ще разговаряте.
Във вторият вариант(любителския), не ви е необходимо нищо друго освен работеща система за кастване и това да публикувате линка за гледане на играта на сайта. Желаещите да наблюдават играта ви могат да го направят по всяко време, като дават идеи и съвети за пъзелите. Вие взимате решенията на това в каква посока да върви играта.
На кратко предимства и недостатъци на двата варианта за предаване на живо:
MYST STYLE:
удоволствието от играта е предимно за конкретния участник в играта
при някой пъзели е доста досадно и трудоемко един да говори-друг да прави
иска се време, защото напредването в играта се случва по-бавничко
търпение и разбиране от страна на кастващия :)
препоръчително е да сте изиграли предварително играта

интереса към вас и канала ви ще е достатъчно голям за да предавате на живо нон-стоп :)
повече мозъци мислят по-добре от един ( поне в повечето случаи ) :)
доста по-забавно е от това да играеш сам
завързване на нови приятелства :)

Любителски стил:
трудна комуникация м/у вас и гледащите
интереса към вас и канала ви както и средния престой на хората в него, ще е малък
в някои случаи по-бавно решаване на пъзелите
по-скучничко

достатъчно време да разучите къде какво има по играта без някой да досажда
вие взимате решенията
може да каствате колкото време прецените, както да спрете по всяко време
удоволствието от играта е предимно за вас

Смесица от двата варианта е да каствате играейки вие и приятелите ви заедно докато си говорите в скайп т.е. както е било преди време в Куест Уикенда. Недостатък е, че играта, която играете трябва да е непозната за всички.
Това е общо взето всичко по темата, за което се сетих, че е важно и си струва да се каже.
Ако твърдо сте решили да предавате на живо без значение по кой от тези начини или по съвсем нов и искате потребителите от сайта да знаят за това, пишете ми едно съобщение, че проявате желание и сте сериозни и ще се постарая да получите отделен панел, в който да отразявате своята активност по кастването. Ако някой от администраторите на сайта иска да поеме тази роля вместо мен, тук е мястото това да стане ясно.

За този коментар потребителя OutOfTouch е получил 6 благодарности от следните потребители: Carlos, fight_bg, fristina, Hanibal_Lektar, petkovdbg, Predator
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Как да предаваме на живо куест игри ?
 Мнение Публикувано на: 25 Дек 2010, 09:54 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 91
Получил благодарност: 76
Медали: 10
Активен потребител (4) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (1)
:beer: Браво ! Много добре направена , дори и най - големите лайци трябва да го разберат :up:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 31 Дек 2010, 01:37 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 7
Получил благодарност: 52
Медали: 2
Активен потребител (1) Полезен потребител (1)
Разбира се, всеки желаещ да добавим канала му в списъка само трябва да пише на някой от екипа (най-добре използвайте формата за контакт на сайта) и ще бъде направено.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 07 Апр 2011, 11:15 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 0
Аз съм желаещ да си направя собствен канал тук сериозен съм без шеги,ако има възможност ми кажете.Предварително благодаря.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 07 Апр 2011, 11:28 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 36
Получил благодарност: 150
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
vavari, прочети първия пост в темата. Канала не се прави тук, просто при нас има обявена информация кога ще се играе на определен канал и се пуска излъчване.

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 21 Юни 2011, 20:56 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Темата е преместена в нов и по-подходящ раздел!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 06 Авг 2011, 01:14 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 101
Получил благодарност: 75
Медали: 15
Активен потребител (6) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (4)
Петко, гледам, че ще стриймваш Uru, дай да организираме още няколко човека и да си направим една мрежа... или поне да опитаме.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 06 Авг 2011, 07:02 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Активен потребител (3) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Колективна игра (1)
Ами на мен ми омръзна да чакам за още навити и почвам сам. Пиши, когато си в скайп да се разберем за подробностите.
Edit: Invisible съм обикновенно.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 08 Дек 2011, 23:00 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Ако има желаещи за игра в кооп на Trine 2 да побързат да кажат преди да сам я почнал сам :).

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 14 Апр 2012, 20:16 

Изразил благодарност: 2
Много хубаво, но при по-тежки игри през стрийма фреймовете падат на половина. Това нормално ли е? Пробвах засега само Скайрим и вървеше с 35 фрейма, което е твърде малко за комфортна игра. Компа ми е добър и със сигурност не е от него. Може би пропускам нещо по настройките?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 14 Апр 2012, 20:22 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Няма правило общо взето, което ако спазваш ще предаваш определена игра гладко. 2 програми използваме основно : Procaster, XSplit. Колкото до настройките..въпрос на опити и грешки е докато нацелиш такива, който ще са най-подходящи за твоя компютър. Ъплоада(bitrates) е също от важно значение.
Мисля, че titkosa предаваше Skyrim и му вървеше добре. Пиши му или той ако види въпроса ти да отговори направо тук. С коя програма опитваш да предаваш ?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 10:21 

Опитах с Procaster. За другата сега чувам, но ще я пробвам и нея. Проблем при мен явно се явява, че съм към Виваком, а както е известно ъплоуда им е мизерен - 1 мегабит.
П.П. Сега пробвах и XSplit, но докато не си я купиш не можеш да пуснеш игра през нея - или поне аз не успях да намеря как става. Освен това на демо версията й фреймовете са ограничени.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 11:56 
Nancy Drew
Nancy Drew
Аватар

Получил благодарност: 10
Медали: 1
Колективна игра (1)
agentpat Здрасти проблема не е нито във твойта кошница нито и до прокастера, 30 фрейма във секунда са предостатачно за видео излъчване независимо дали е игра или не. ;) Но все пак ако не те устройват влез във Preferenca на прокастера от там в появяващото се меню отиваш на Game отмаркираш Control game FPS 35 така ще вдигнеш максималното кадри но зритела който гледа играта няма да разбере тази промяна от 24 кадъра нагоре всичко се възприема нормално. :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 12:46 

Здрасти, Titkosa.
Това го видях, но проблемът с лага си остава - независимо има ли отметка или не. 30 фрейма са напълно достатъчно, но за излъчването, а при мен по време на игра фрапса показва 35 с отметка и 60 без, но пак лаги като за 35.
Играя играта на ултра настройки.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 13:10 
Nancy Drew
Nancy Drew
Аватар

Получил благодарност: 10
Медали: 1
Колективна игра (1)
Ама кое точно ти лагва стрийма или играта? Намали малко скороста за излъчване моята е на "öptimized game mode 690kbs" Може и сърварите на стрийма пак да са паднали нямам идея, давай проба/грешка със kbs-те.Така малко намаля качеството на картината но пък няма проблеми със сека.Ако пък играта ти засича виж колко % ти е процесора докато работи прокастера може и от там да имаш проблеми, наистина нямам идея. :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 13:54 

Лагва ми играта, а не стрийма. Проца е на 11% без игра с включен стрийм - с изключен е на 0-1%.
Процесора е i7 950

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 15 Апр 2012, 17:58 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

И аз бях на виваком до преди 2 дни. Проблема, който имах е както казваш ти за малкия ъплоад, но не е чак такъв проблем(качеството на стрийма е достатъчно хубаво и на 500bitrate). Предавал съм много игри с него(Procastera), но не всички заради накъсването при някои(в самата игра). Както казах не всичко може да се предава.
Колкото за XSplita очаква се скоро да стане платена..и така от 2 години насам. На скоро орязаха аудиото и фреймовете, но честно казано вчера предавах с нея за кратко..всичко беше наред както е било винаги. Опитах да предавам Dark Secrets и с двете програми. И с двете засичаше лошо, но с XSplit беше определено по-добре и се играеше ако имаш повече нерви.
Може да опиташ и с Flash Media Encoder да предаваш. Там нещата са доста по-детайлни и ще имаш нужда от guide(виж в youtube), но е факт, че доста хора предават и с нея.
Аз лично имам правило. Ако играта поддържа DirectX или може да се пусне в window mode - Procaster. За всички останали случаи - XSplit.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 16 Апр 2012, 00:33 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 101
Получил благодарност: 75
Медали: 15
Активен потребител (6) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (4)
agentpat, това е нормално поне за Procaster-a. Аз също ползувам машина, прекалено добра за този род игри. Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper все пак има малко по-завишение изисквания , аз като я стриймвах всички графични настройки бяха на макс и докато играя без да стриймвам няма абсолютно никакъв запек. Както пусна стрийма - започва да се усеща съвсем леко насичане. Според мен е вероятно да е от процесора, понеже той се товари най-много докато стриймваш. При по-слаби игри изобщо не разбирам, че ми сече. Вероятно с някоя четириядрена и назобана i7-ца нещата ще са други. FPS-тата и bitrate-овете в настройките на програмата нямат никаква роля за това как ще върви играта при теб - това е за зрителите.
Надявам се да съм бил изчерпателен и полезен. И успех със стриймването ;)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 18 Апр 2012, 13:50 

Значи, проблемът е явно само при Скайрим. Пробвах още няколко игри (между тях и Assassin Creed Revelation; Crysis 2; Call of Duty Modern Warfare 3) и всичко си вървеше много добре. Пробвах и S.T.A.L.K.E.R. - Зов Припяти, но там незнайно защо не искаше да стриймва. Явно така ще е, на едни игри върви прекрасно, а на други ужасно.
Благодаря на всички отзовали се!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 18 Апр 2012, 14:08 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Аз за това те препратих към titkosa понеже той я стриймваше.
Каза, че си пробвал да стриймваш Crysis 2. Случайно да имаш идея дали играта има campaign coop или е както Crysis 1 - само карти за мултиплеър пуцане ?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 22 Апр 2012, 15:13 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Ъпдейтнах клипа за това как се предава с Procaster и добавих нов за това как се предава с XSplit. Клиповете са в първия пост в началото на темата. Приятно стиймване.
За да се чете текста от клипа напомням, че може да направите качеството на 720p HD.

За този коментар потребителя OutOfTouch е получил благодарност от: Scaler
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Юни 2016, 16:07 

Здравейте! Аз съм нов тук, но бих искал да излъчвам моят стрийм на The Secret of Monkey Island Special Edition в този сайт. Смятам да излъча всички части от колекцията на Monkey Island игрите стига да мога понеже съм с OBS Studio програмата освен ако някой няма предложения или искания към мен за някои други игри. Приемам всички куест игри освен хорър. Ако сте съгласни да излъчвам тук ми пишете лично или в коментар тук и аз ще я излъча. Благодаря предварително! :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 13:35 
Аватар

Получил благодарност: 1
Лайв стрийминга много нашумя напоследък наистина. Покрай туича колко много знайни и незнайни играчи, а пък и игри се развиха, че и станаха известни. Според мен една от големите причини за небивалия успех на лигата например е именно стрийминга. А и на е-спортовете. Виждам, че има даже чуждестранни сайтове, които предлагат залагания на e-sports. В БГ има ли подобни неща? Намерих статии за залагане на живо, но друго не. Както и да е, жалко че няма повечко стрийм на куестове като цяло, добре че от некст от време на време и те правят нещо.

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 

Начало форум » Other / Други » Livestreaming