Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Adventurers Community » Потребителска зона

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Краят на една ера за двата ни сайта...
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 00:33 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 1
..

Последна промяна AmonAmarth на 24 Яну 2014, 14:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 00:41 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Аз най-добре знам защо сайтовете ни загиват. Разбирам, че си по-възрастен от мен и си мислиш, че разбираш повече за игрите от мен, но аз съм един от хората, които в България са с най-много опит в сферата на преводите на игри и като ти казвам, че за всяко нещо си има причина значи е така. Много неща сме премислили, за много ходове сме се тюхкали, но сме направили най-доброто, което можем (което в интерес на истината нито ти, нито някой друг загрижен геймър в тая държава не е направил). Сега идеите ни свършиха и се обръщаме към хората за такива, а не за анализ на свършеното. Така, че ако обичаш, ако нямаш свястни предложения не пиши повече.

П.П. Що се касае до държавата те разбирам.

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил благодарност от: Zombie
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 00:46 

..

Последна промяна AmonAmarth на 24 Яну 2014, 14:59, променена общо 1 път

За този коментар потребителя AmonAmarth е получил благодарност от: 3pacalypse Now
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 01:01 

..

Последна промяна AmonAmarth на 24 Яну 2014, 14:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 03:05 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Сега, като не си говорим с лош тон, можем да си говорим по-свободно :)

Тъй, като и в двата форума се спомена факторът "финанси" да обясня някои неща:

Относно Daedalic - нищо не са ни платили, защото сами им се предложихме, за да го направим и изградим някакво портфолио за бъдещи проекти. Всичко тяхно, което сме почнали би трябвало да се появи официално, освен тях има и още няколко компании от които имаме съгласие, но отвъд лицензирането на няколко превода това никога няма да донесе някакви финанси, защото...

Относно пазара - ...никой не иска да инвестира в пазар като този в нашата държава, където игри се купуват предимно за конзоли, които не са хакнати и то втора ръка по форумите, което по никакъв начин не топли разпространителите. Правени са подобни експерименти и преди нас и всички са се провалили и не са били успешни, дори са наливани сериозни пари от хора, на които свалям шапка и после са продавали на загуба, но просто няма да го бъде това в нашата държава, а и не, че на нас замогването някога не ни е било кой знае какъв приоритет честно казано.

Финансови проблеми аз поне лично съм имал, но не търся пари там, където се забавлявам, честно казано. Ако има за нещо да се съжалява в финансов аспект е, че си вършихме много добре работата и бяхме много добре организирани като истинска компания, макар да не сме получавали заплащане и е лошо, но и неизбежно, че така добре смазан организъм е на път да отиде по дяволите. Повечето от нас вече не са деца, трябваше да напуснем пределите на удобното и да търсим прехрана, а като се приберем вкъщи не на всички ни се работи допълнително. Разбира се, желание винаги има, защото е голямо наше хоби, но в един момент просто се претоварихме и започнахме да усещаме умора и това е от бая време, а не е от появата на новината или да е било мигновено. Никъде не се казва, че се спираме, но просто нищо няма да е толкова активно вече, защото всички си имаме различни проблеми на главата и е хубаво, ако има някой желаещ да помогне някак си.

Относно мен - И на мен ми се превеждат всички игри на български, но като трябва да се боря на фронт - университет, на фронт - работно място и на фронт - семейство, ми идва в малко повече в свободното си време да върша и още работа. В продължение на няколко години издържах, но вече се сгромолясвам. Откакто спрях да бъда активен, успях да превъртя сумати игри и да си припомня какво е да бъда свободен от угризения, че се забавлявам, а не върша нещо полезно за благото на българския геймър. Такава е моята истина, а за колегите е различна индивидуално за всеки, но тъй, като ти ме адресираш лично, ти обяснявам.

Това е кауза, която трябва да я вършим много повече от 10 души екип и 10 по-редовни доброволеца. Не е нормално 20 човека да работят за благото на вечно недоволните хиляди.
Едно време имаше точно 5 превода на игри на български език, които бяха излезли в продължение на 2-3 години. Появихме се ние и променихме всичко това и уви за по-лошо, защото сега всички са свикнали, че ние сме вечни, неуморни и цял живот ще сипем преводи. Трябва ни помощ, за това е целия тоя панаир. Ако никой не ни помага, не знам колко дълго ще издържим преди хептен да ритнем камбаната.

П.П. За пореден път припомням, най-много се нуждаем от програмисти, от редактори и от подкрепата и идеите/предложенията ви. 6 години мислихме и измисляхме какво ли не, но вече самите ние започнахме да се чувстваме безсилни пред дилемата как да се задвижи машината. И тъй, като 30 000 глави мислят по-добре от 20, се надяваме да се появи светлина.

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил благодарност от: Zombie
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 08:55 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Изразил благодарност: 13
Получил благодарност: 54
Медали: 6
Активен потребител (3) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Колективна игра (1)
AmonAmarth написа:
... Извинявам се, ако съм обидил някой с моя пост, може да бъде изтрит, това си е работа на сайта, това е което мисля. Наздраве и САМО ЛЕВСКИ !!!!!!!

Няма за какво да се извиняваш...благодаря ти..отдавна не се бях смял така на някой, който се прави сам за смях :). Хем си на ясно, че си пиян..хем си мислиш, че нещо умно ще кажеш. Айде до тука...че ми става неудобно да ползвам пикселите по екрана си за да коментирам написаното от теб.
P.S Прочетох и другите ти писания за мое съжаление :)...и какво излиза сега. Ти си прероденият Левски..с тази особенност, че мразиш България ? Правилно ли съм разбрал:)? И не казвай, че не си казвал никъде такова нещо..защото думите ти създават именно тази представа. Левски, който мрази България :). Аман от псевдо патриоти !

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 24 Яну 2014, 19:33 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 23
Получил благодарност: 65
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
Аз пък нищо не можах да прочета и вече е късно :D
Петък вечер е, набийте си по един шут към най-близкия купон, наздраве и само Лудогорец :D :D :D

За този коментар потребителя Aleks е получил благодарност от: banskidedo
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Фев 2014, 21:40 
Аватар

Изразил благодарност: 2
Медали: 1
Игра за сайта (1)
Здравейте,
много рядко пиша, но иначе често съм във сайта. Първо благодаря за всички положени до сега усилия. Наистина радвате страшно много хора. Това което мога да предложа и аз е просто да се избере една хитова игра, максимум две /едната да е хидън обджект, че те поне са по-лесни за превод :D/ и да се съсредоточите върху тях. Без да си давате срокове и без да бързате. Когато стане готова - тогава. Хората пак ще са ви благодарни. Аз превеждам колкото мога, време имам /основно когато съм на работа :D/, но английският ми за съжаление не е толкова перфектен, за да участвам по-активно. Дано повече хора се включат да помагат и нещата някак се наредят!

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Начало форум » Adventurers Community » Потребителска зона