Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Other / Други » Кошче

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Превеждане на игри
 Мнение Публикувано на: 03 Апр 2009, 23:25 
Аватар

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 8
Медали: 1
Помагало за сайта (1)
Здравейте! Значи имам 1 въпрос, предполагам, че няма да ми отговори никои или незнам, но все пак да питам. Как ги превеждате тея игри, как ги едит-вате. С някаква програма или не е толкова лесно. Питам просто от любопитство :)

За този коментар потребителя ShARk-Y е получил благодарност от: denger
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Превеждане на игри
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2009, 20:22 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Не е толкова лесно.Много е относително.При всякч игра е различно , дори да успееш да преведеш нещо нищо не ти гарантира , че после няма да ти излезе на йероглифи...

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 04 Апр 2009, 21:25 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 25
Получил благодарност: 142
Медали: 22
 (1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Активност в логическите игри (3)
ShARk-Y написа:
Как ги превеждате тея игри,
как ги едит-вате.
С някаква програма ... Питам просто от любопитство :)

След като е само от любопитство ще отговоря по накратко. Съществуват няколко начина за превод. Най- лесният е да намериш някой любителски превод в мрежата и то по възможност руски. Казвам руски ,защото тогава няма проблем с кирилизацията. Разопаковаш го в папка по избор и виждаш какво съдържа. В повечето случаи текста със субтитрите ти излиза на някакви йероглифи. Тогава на помощ идва програмата на Петко Йотов за дешифриране на кирилица . Ако тя не помогне значи текста е криптиран и тогава се постъпва по друг начин.
Друг начин за намиране на субтитрите е да се вземат две версии на една и съща игра но на различни езици. Сравнява се съдържанието им с помоща на някой commander, премахват се еднаквите файлове и това което остане са говора и субтитрите на двата езика.
Най- трудният начин е с помоща на някой редактор на програмно ниво. Отварят се файловете с него, гледа се съдържанието и се извличат субтитрите.
Така става в общи линии. Има много подробности и тънкости, които всеки сам открива след множество опити и грешки. Готови програми рядко съществуват. Ако ти е любопитно може да опиташ с нещо готово. Изтегли си преводите на Art of Murder и Grim Fandango от сайта. Субтитрите и на двете игри са във файлове с разширение ".tab" . Опитай се да ги отвориш като текст. Въпреки, че са от един и същи вид няма да успееш с единия от двата.

За този коментар потребителя 4140140 е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 07 Апр 2009, 21:38 
Аватар

Помагало за сайта (1)
Благодаря, че ми отговорихте. Ще пробвам това, което каза с преводите на игрите.

P.S. Изпробвах това, което каза - Art of Murder се виждаха субтитрите идеално, но на Grim Fandango не беше така ;) Много бих искал да се пробвам да направя нещо такова, превода няма да ми е проблем, но.. Не ми изглежда много лесно с hex editor-а, а не съм срещнал куест с руски пач. :unsure:

За този коментар потребителя ShARk-Y е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 08 Апр 2009, 18:30 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 25
Получил благодарност: 142
Медали: 22
 (1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Активност в логическите игри (3)
ShARk-Y написа:
.. не съм срещнал куест с руски пач. :unsure:

А как го търсиш този пач ? Я напиши в Гугъл думата "русификатор" или по- добре "куест русификатор" и ще видиш колко много неща ще ти излезнат. А за да си спестиш време ето ти точния линк към най- богатия на пачове руски сайт - Куест пачове

В сайта трябва да се регистрираш за да можеш да теглиш пачове.

За този коментар потребителя 4140140 е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 08 Апр 2009, 22:47 
Аватар

Помагало за сайта (1)
4140140 написа:
ShARk-Y написа:
.. не съм срещнал куест с руски пач. :unsure:

А как го търсиш този пач ? Я напиши в Гугъл думата "русификатор" или по- добре "куест русификатор" и ще видиш колко много неща ще ти излезнат. А за да си спестиш време ето ти точния линк към най- богатия на пачове руски сайт - Куест пачове

В сайта трябва да се регистрираш за да можеш да теглиш пачове.

Еми толкос съм гледал явно, благодаря ти! ;)

За този коментар потребителя ShARk-Y е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 09 Апр 2009, 00:00 
Администратор
Аватар

Отново напомням , че ако искате да помагате с превеждането на игри и помагала можете да се присъедните към екипа ни :) :wave:

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил 2 благодарности от следните потребители: denger, Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 11 Апр 2009, 14:39 
Аватар

Помагало за сайта (1)
3pacalypse Now написа:
Отново напомням , че ако искате да помагате с превеждането на игри и помагала можете да се присъедните към екипа ни :) :wave:

Ами да ти кажа аз имам желанието, но нямам особени способности и много време. Кажи долу-горе ако се присъединя към екипа как мога да помогна с превода на игри, помагала и т.н.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 10:26 
Администратор
Аватар

Дай ми един скайп за връзка ще ти обясня всичко

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Апр 2010, 01:12 
Аватар

Получил благодарност: 1
Ако мога да се намеся в разговора да попитам. Не трябвали някакъв софт за поддръжка на файловете които в директорията на играта, смисъл за да мога да отворя даден файл и да му извлеча или променя ресурсите. Не съм пробвал HEX-a да отвора даден файл. Знам че предимно за бинарния код се използва. Но може и да говоря глупости в момента :) Наскоро играх Secret Files 2 и видях, че няма БГ пач за нея и си викам да видя какво има в директорията. Търсих из нет-а за дадените разширения но специално за това ми излиза съвсем други неща. За повечето игри все *.PAK, *.PK3 и т.н. се използват за тях отдавна пак се бях занимавал да си права разни модификации по игри ама онова си беше игра. Ай стига съм се обеснявал да не досадя вече :D

За този коментар потребителя rumpi123 е получил благодарност от: Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 14 Мар 2011, 11:59 

Здравейте БАНДА... Реших и аз да се възползвам от вашите услуги стига да е възможно.... Започнах да играя HOUSE M.D. хареса ми, но реших да се поровя в нета да видя дали случайно няма превод за нея, уви не намерих. Така че ще се радвам ако някой направи превод на играта....

За този коментар потребителя jimidark е получил благодарност от: Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Апр 2011, 12:01 

Изразил благодарност: 49
Медали: 2
Помагало за сайта (1) Признателен потребител (1)
ShARk-Y написа:
3pacalypse Now написа:

Ами да ти кажа аз имам желанието, но нямам особени способности и много време. Кажи долу-горе ако се присъединя към екипа как мога да помогна с превода на игри, помагала и т.н.

И аз искам да Ви кажа,че аз имам огромно желание,но за жалост не съм много в наястност с тези неща. :(

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Апр 2011, 13:22 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 41
Получил благодарност: 54
Медали: 12
Активен потребител (8) Полезен потребител (2) Признателен потребител (1) Активност в логическите игри (1)
Принципно за превод единствено ти трябва желание и да разбираш английски или някой друг език, на който я има играта. Ние изваждаме текста (ако е възможно) , пращаме ти го и го превеждаш с Notepad++ (най-удобна е) или друг текстов редактор. :)

За този коментар потребителя Fr33style е получил благодарност от: Fencheto
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Апр 2011, 14:16 

Изразил благодарност: 49
Медали: 2
Помагало за сайта (1) Признателен потребител (1)
Fr33style написа:
Принципно за превод единствено ти трябва желание и да разбираш английски или някой друг език, на който я има играта. Ние изваждаме текста (ако е възможно) , пращаме ти го и го превеждаш с Notepad++ (най-удобна е) или друг текстов редактор. :)

Да,значи това го разбрах отлично :) В Английския - няма съмнение да съм зле (владея много езици)

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 

Начало форум » Other / Други » Кошче