Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Общи Game Дискусии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Art of murder и Chronicles of mistery - К'ва е тая гавра?
 Мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 15:38 
Аватар

Изразил благодарност: 9
Получил благодарност: 7
Абе какво им става на тия хора?
Защо се гаврят така с хубавите игри?

Преди време попаднах на Art of murder 4 окепазена и направена в стил "Търсене на скрити предмети" - Е мамка им искам си Викито в нормален виииид!
Преди малко влизам в замундата и що да видя : Chronicles of mistery 5!
Бре викам аз съм ги играл до 3, а да съм пропуснал така цяла 4-та част...
...Поразрових се малко намерих и 4-тата и УЖАС, тя съсипана по същия начин, 5-та част също!!! :fuck:

Наистина не разбирам защо ги съсипаха така тия игри, след страхотните първи 3 части и на двете, сега такива дървета!

Съжалявам ако съм засегнал някой, просто исках да си изплача мъката! :)

За този коментар потребителя bubbles е получил благодарност от: banskidedo
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Art of murder и Chronicles of mistery - К'ва е тая гавра
 Мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 15:57 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Разбирам те. Наред със деградацията и затъпяването на света, никой не иска да си затормозява мозъка вече, всяка втора игра я пускат кежуал и очакват заглавието да продаде нещи, макар, че в тоя жанр продажби почти никога е нямало.

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил 2 благодарности от следните потребители: banskidedo, bubbles
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 17:41 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 2
Да, съсипаха хубавите поредици, нещо много навлизат Скрити предмети и все повече ме отказват. Ако BFG фалират някога, може и да се оправят нещата.

За този коментар потребителя virosh е получил благодарност от: banskidedo
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 22:16 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 37
Получил благодарност: 156
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
Тези игри не се водят като части от поредицата, просто се ползват главните герои и сюжета за отделни игри тип скрити предмети, никой не ни насилва да ги играем.

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Ное 2012, 00:42 
Nancy Drew
Nancy Drew
Аватар

Изразил благодарност: 13
Получил благодарност: 8
virosh написа:
Да, съсипаха хубавите поредици, нещо много навлизат Скрити предмети и все повече ме отказват. Ако BFG фалират някога, може и да се оправят нещата.

На света има твърде много секретарки, за да фалира Рибата.

За този коментар потребителя Mnementh е получил благодарност от: banskidedo
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Ное 2012, 09:00 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 29
Получил благодарност: 91
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
Много шум за нищо - както каза Дидка, никой не кара никого да играе нещо, което не иска, още повече,че обикновено не плащате за него. Чалга навсякъде, какво очаквате от игрите - и там гледат да експлоатират до последно сюжети и герои - има такава версия и за art of murder, за мен лично и тези две поредици не блестят с особени качества, но това е мое мнение ;)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 00:28 
Аватар

Aleks написа:
Много шум за нищо - както каза Дидка, никой не кара никого да играе нещо, което не иска, още повече,че обикновено не плащате за него. Чалга навсякъде, какво очаквате от игрите - и там гледат да експлоатират до последно сюжети и герои - има такава версия и за art of murder, за мен лично и тези две поредици не блестят с особени качества, но това е мое мнение ;)

Не е така, за хора като мен които най много обичат точно този тип игри, това си е класика, а сега ги съсипват с някакви глупости.
И ако ги имаше в България вярвай ми бих си ги купил, но тук сме още на The black mirror 1, така че сам можеш да си представиш кога ще можем да се сдобием с най новото сега.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 10:51 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 4
Получил благодарност: 19
Медали: 1
Активен потребител (1)
bubbles написа:
Aleks написа:

Не е така, за хора като мен които най много обичат точно този тип игри, това си е класика, а сега ги съсипват с някакви глупости.
И ако ги имаше в България вярвай ми бих си ги купил, но тук сме още на The black mirror 1, така че сам можеш да си представиш кога ще можем да се сдобием с най новото сега.

GOG, Steam, GMG, Amazon и др. Та коя игра я няма в България?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 11:05 
Аватар

xYorYx написа:

Това със сигурност не е в България. :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 11:37 
Глобален модератор
Аватар

Активен потребител (1)
bubbles написа:
xYorYx написа:

Това със сигурност не е в България. :)

За Amazon имам леки съмнения, но другите определено позволяват закупуване от България.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 13:14 
Аватар

Това ясно, мисълта ми беше че ги няма в българските магазини.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 14:49 
Администратор
Аватар

В българските магазини няма и да има, защото компанията, която ги издаваше на български фалира.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 18:42 
Глобален модератор
Аватар

Активен потребител (1)
Освен това не виждам смисъл да плащаш допълнителни 20-30 лева за кутия.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Ное 2012, 20:11 

Изразил благодарност: 6
Получил благодарност: 2
Пазара у нас е прекалено малък за да издават игрите на български. Преди чат пат се появяваха някакви компании, които в повечето случаи бяха доста съмнителни. Пари ли перяха не знам, но благодарение на тях, все пак се появиха 3-4 добри игри на бг. :)

Ако искате да сте легални, купувайте от чужбина игри (дигитално или на диск), които вече имат превод на български и ги пачвайте. Това е единственият начин за легална игра на български. За предпочитане е онлайн, защото тези игри много рядко се появяват по магазините у нас, дори на английски. Когато искаш да подкрепиш някой разработчик или просто да си имаш диска за спомен, това е начина.

За този коментар потребителя thedemon1238 е получил благодарност от: bubbles
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Ное 2012, 20:28 
Hercule Poirot
Hercule Poirot
Аватар

Местоположение: Някъде в гората при мечките, a може и в голямото глобално село
Изразил благодарност: 27
Получил благодарност: 90
Медали: 8
Игра за сайта (1) Активен потребител (1) Полезен потребител (3) Интересна статия / информация (1) Активност в логическите игри (2)
Mnementh написа:
virosh написа:

На света има твърде много секретарки, за да фалира Рибата.

В грешка си Ванка,

За щастие на virosh, според доста хора в това число и мен, Рибата ще фалира в близките 2 до 3 години защото ще се изчерпа, а цените и са високи /доста над цената на един SMS/ за качеството на боклука който предлага от свое име и темпото с което го произвежда. В един момент няма да е нито интересно нито престижно за някого да краква толкова бъгави игри. А секретарките дават пари за всякакви други работи, но не и за игри, щом не ги плащат със служебен SMS. Виж иначе обичат да реват по всевъзможни форуми - абе де ми е метлата, светулките, или там каквото е изпуснато и подлежи на следващ ексклузивен пач.

Е това не пречи междувременно да се появят нови "еднодневни" фирми от типа на ГоляматаЮжноКарпатскаМечкаИгри и т.н.

Иначе за повече по въпроса за секретарките прочети отново логото на BFG - "A New Game Every Day" и си спомни приказките на чичко Маркс по въпроса за теорията на Хегел - Ежедневните количествените натрупвания от страна на BFG водят до качествени изменения при секретарките и домакините в световен мащаб - т. е. горките в един момент няма да насмогнат на темпото на BFG и да успеят да изтеглят и изиграят - "TWO BILION Games downloaded And Counting..." :D

Абе с две думи няма толкова секретарки и БГ домакини за тая работа :hmm:

Както и все още за мое щастие няма и толкова пишман мераклии преводачи в AdventurersBG че да има превод всеки ден на скрити предмети, а се следи за качеството. Е, ако трябва да съм честен липсата на достатъчно хора оправящи се с ресурсите им е в моя полза.

@Aleks,
"Много шум за нищо" е по Шекспир, не е по дидка.
А чалгата на BFG си е ориентирана маркетингово към и за "чалгаджийки", приключенията и куестовете виж са друга бира в AdventurersBG прекалено сложни са за тях. ;)

PS:
И за да предотвратя донякъде тъпи изказвания на илитерати
"определено харесвам доста на вид някои чалга певици но не и прекалено елементарните текстове в чалгата им"

За този коментар потребителя ndrazorx е получил 3 благодарности от следните потребители: banskidedo, Mnementh, vassques
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Ное 2012, 23:08 
Hercule Poirot
Hercule Poirot
Аватар

Местоположение: Някъде в гората при мечките, a може и в голямото глобално село
Изразил благодарност: 27
Получил благодарност: 90
Медали: 8
Игра за сайта (1) Активен потребител (1) Полезен потребител (3) Интересна статия / информация (1) Активност в логическите игри (2)
xYorYx написа:
bubbles написа:
Aleks написа:
.................. за мен лично и тези две поредици не блестят с особени качества, но това е мое мнение ;)

Та коя игра я има в БГ, бе Йори, освен тия обикновено ограничени количества, които продават Озон и Пулсар когато и както им скимне??? :hmm:

Сина ми поиска за рождения си ден и Коледа подарък едно от трите специални колекционерски издания на Assasins Creed 3 - "Freedom Edition".
Уча го на едно нещо писано във всеки .NFO файл - "Support the software developers. If you like this game, BUY IT!"

Знаеш ли що нерви ми струваше да намеря в последния възможен момент два дни преди края на преордера читава фирма, която да купи това издание от gamestop.co.uk от мое име на английски адрес и да ми я достави в БГ. Защото нормалните сайтове за интернет търговия в ЕС и Щатите не продават на "крадливи скимиращи цигани като нас" нищо че имам верифициран акаунт за тая цел в пейпал. Като видят че съм от БГ и викат Sorry :)
Отделно да не ти обяснявам за кокошкарското отношение на българските Озон и Пулсар, на които съм клиент не от вчера. Пускат по обяд за 5 минути промоция за някое колекционерско издание и край - кой видял и изпреварил, той и натоварил, за другите невидели ряпа да ядат. Да не го казвам в прав текст че четат и деца. Оправданието им е че бройките за определени колекционерски издания от доставчиците им били малко и били на база броя на поръчките им за специалното и обикновено издание за БГ. Да не ти разправям за другия майтап, че щом в геймстоп пише че играта излиза на 23ти ноември за РС значи наистина излиза на 23ти в петък и не само че излиза ами на посочената дата вече беше изпратена и налична в склада на избраната от мен фирма и във вторник на 27ми тръгна за БГ, а Озон и Пулсар, ми се обясняват на сайтовете си като ученички пред млад даскал, че очакват първите доставки на преордер специалното издание от партньорите си вместо на 23ти /както е за целия бял свят без ексклузивно за БГ/ за 30ти тоест за днес. :D

Цитат:
"Assassin's Creed III за PC е с отложена дата за 30.11.2012 поради забавяне в производството на предвидените за региона копия на играта от страната на Ubisoft. Според подадената ни информация предвидените количества ще ни бъдат доставени в средата или края на следващата седмица, като ние отново ще се свържем с всички, направили поръчки за играта, преди те да бъдат изпратени. Ozone.bg поднася извинения за забавянето." А от Пулсар не видях дори и извинение освен краткото им съобщение за промяна в датата за наличност. Да ме прощават ако съм го пропуснал в калабалъка новини в нета. :P
Отделно да не подчертавам дебело, че задължително и винаги има разлика в съдържанието на изданието, което е поръчано преордер и аналогичното такова платено след официалната дата на издаване в полза на платеното предварително.
Абе тия французи от уби-то дори и за фалестинци от Газа не ни броят камо ли за държава в ЕС.

Какъв им е проблема на Озон и Пулсар и тем подобни да направят това което направи другата определена фирма за мен още повече, че нямаше да е единична бройка а доста повече и евентуално щяха да договорят отстъпки в тяхна полза.

И от мен да го знаеш понякога кашона има доста голямо значение, особено ако цениш нещо и в него има много повече от един гол Digital Edition като в GOG, Steam, GMG. Питай Ради дава ли си и сменя ли си колекциите с игри и кашоните с конзоли за сал едните файлове Йованке. :D
По същата причина когато ценя някой автор и книгата му си я купувам в книжно тяло, а не я зареждам от нета в четеца.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 01 Дек 2012, 00:43 
Администратор
Аватар

Абсолютно си прав. Ако ще купувам нещо, задължително ще е в кутия. Друго си е носталгичното чувство да си погледна секцията и да видя игричката, която ме е държала до късно нощем на някой пъзел или бос... Току виж съм я врътнал пак или ме зарибила да си купя новата 50та част на дадена игра или нейно подобие. Всякакви дигитални джунджурии си купувам само, ако са книги, но много рядко, защото пак предпочитам хартиения вариант... единствения случай, в който си взимам електронни книги е, ако ще използвам някой справочник или енциклопедия многократно и ще ми трябва навсякъде по света заредена я в телефон, я в таблета ми.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 01 Дек 2012, 14:54 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 111
Получил благодарност: 94
Медали: 15
Активен потребител (6) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (4)
ndrazorx, доста провокативни два поста... има ли смисъл да правя реплики?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 02 Дек 2012, 11:11 
Глобален модератор
Аватар

Активен потребител (1)
Много се отклонихме от темата, но ще кажа само, че изобщо не съм споменавал българските пародии на магазини и разбирам носталгията, просто в днешно време повечето българи с минимални и дори средни заплати не могат да си позволят игри на твърд носител. Компютъра не се запълва с файлове ако използваш Steam или другите подобни платформи, игрите се свалят за около 30мин на всеки компютър който пожелаеш, сейвовете ти се пазят в cloud сървър, имаш достъпна от всеки библиотека с игрите, постиженията и информация за игрите. А относно Ubisoft - те са отвратителни с всички.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 23 Фев 2013, 13:39 
Hercule Poirot
Hercule Poirot
Аватар

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 42
Медали: 3
Игра за сайта (1) Активен потребител (1) Полезен потребител (1)
xYorYx, не е точно така. Повечето българи с ниски или никакви доходи могат да си позволят цигари, пиене, дискотечка... но не могат да дадат 50 лева (горе долу 1/3 от месечните разходи за цигари). А всъщност могат, но не искат, понеже могат да си я вземат фрии от арена/замунда.
Приоритети просто.

Аз също не си купувам игри (освен minecraft), но и честно казано рядко играя. Купувам си обаче музика и то точно на дискове, заради кефа да ги наредя в библиотеката (някои от тях са подушвали CD-ROM, колкото да ги сваля на MP3 за лично ползване).

А за BFG и преди съм питал тук, защо въобще се занимавате да превеждате еднодневките със скритите предмети.
На тях таргет групата са им предимно деца, на които родителите нямат проблем да вземат игра за 5$ (което си е нищо пари дори за нашите стандарти). Тоест, не ги мислете - няма скоро да фалират. ;)

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Общи Game Дискусии