Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Общи Game Дискусии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Как се запалихте по куест жанра?
 Мнение Публикувано на: 12 Ное 2009, 19:17 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 41
Получил благодарност: 54
Медали: 12
Активен потребител (8) Полезен потребител (2) Признателен потребител (1) Активност в логическите игри (1)
Една зима реших да си купя PC Mania. Отидох до най-близката бутка в ранното мразовито утро и се прибрах. Вънка се сипеше сняг. В диска имаше демо на играта Syberia 2. Реших да я пробвам и адски много ми хареса. Оттогава, всяка зима когато навън вали сняг играя Syberia 2. :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Как се запалихте по куест жанра?
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2009, 22:46 
Аватар

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 0
В далечния 6ти клас, както си прецъквах програмите, случайно попаднах на Мист по ММ. Май тогава играеха The Watchmaker
The rest is history :smart: :laugh:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 09 Яну 2010, 22:50 

Изразил благодарност: 0
Fr33style написа:
Една зима реших да си купя PC Mania. Отидох до най-близката бутка в ранното мразовито утро и се прибрах. Вънка се сипеше сняг. В диска имаше демо на играта Syberia 2. Реших да я пробвам и адски много ми хареса. Оттогава, всяка зима когато навън вали сняг играя Syberia 2. :)

И аз по подобен начин :) през 2004 февруари в PCWorld бяха сложили: Uru-Ages Beyond Myst

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 04 Мар 2010, 11:54 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 29
Получил благодарност: 91
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
И аз така първо бях попаднала на разни демота от компютърни списания.После първата игра, която извъртях отначало докрай беше Черното огледало с БГ превода.и досега си спомням ,че яко зациклих в началото на един ключ, който трябваше да е на рамката над вратата.След тази игра вече край , отърване няма, я в момента по стечение на обстоятелствата време има :P

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 04 Мар 2010, 12:02 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 37
Получил благодарност: 156
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
На мен един приятел ми даде Аура 2, каза, че е игра като за мен. Инсталирах и пуснах играта, въртях се няколко дни в къщата и се опитвах безрезултатно да отворя някоя врата и деинсталирах играта. Така направих 2-3 пъти, инсталирам - деинсталирам :D докато не се сетих да потърся нещо из нета, дали не е написано какво трябва да се прави. Играта изиграх основно с уолк, за съжаление :) После започнах да търся подобни игри, играх Сиберия и Огледалото, докато не попаднах на Мист 4 и тогава разбрах, че това е моя жанр игри.

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 04 Мар 2010, 12:51 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 91
Получил благодарност: 76
Медали: 10
Активен потребител (4) Полезен потребител (2) Признателен потребител (2) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (1)
Ехххх ... старост , нерадост ! ;)
Аз се запалих по отдавна ...
Първо изиграх Indiana Jones and the Fate of Atlantis ... доста ме затрудни ... после изиграх доста от игрите на Lucas Arts ...
После попаднах на The Legend of Kyrandia ... 1 и 2 част / класиките / ...
Е после дойде времето на по - хубавите РС-та и се промениха игрите ...!
Еххххх

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 22 Апр 2010, 08:54 

Изразил благодарност: 1
:) да живее РоРо и М/М tv ! :)
Аз се запалих така:Една вечер седях пред телевизора и отново чаках да започне DJmixers по OnixTV(не българската-чалга телевизия ами една немска мисля че беше).Прехвърлях програмите,ту нагоре - ту надолу,докато накрая не стигнах до М/М.От този момент на татък когато в петък имаше мист,цяла нощ седях пред телевизора.За съжаление тогава все още нямах РС.Но напред във времето кодато се здобих с такъв,първата игра качена на него беше от любимия ми вече жанр QUEST !!!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Окт 2010, 01:46 
Аватар

Изразил благодарност: 3
Получил благодарност: 3
Определено Syberia ме запали по куестовете, за мен това е играта, която трябва да е сред първите места, ако се направи класация на най-добрите куестове. Играта я прави наистина много добра и голямата доза емоционалност, съдържаща с в нея. Едва ли има човек, който е играл тази игра и не е обърнал внимание на трите емоционални момента в нея:

1. Решението на Кейт да продължи приключението с Ханс (сцената при самолета).
2. Сърцето на Оскар.
3. Сбъднатата мечта на Ханс да види острова и мамутите.

За този коментар потребителя explose е получил благодарност от: Fr33style
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 25 Юни 2011, 21:37 
Аватар

Изразил благодарност: 2
Получил благодарност: 7
Имаше някъде още една такава тема. Писах там, че е с The Curse of Monkey Island. Моля, проверете за другата тема и затворете едната.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 02 Ное 2012, 19:32 
Аватар

Изразил благодарност: 1
Получил благодарност: 1
Медали: 1
Игра за сайта (1)
Има един сайт xat.com и в един чат едно момиче създаде чат относно играта Syberia,от замунда я дръпнах,но стигнах само до влака на първото ниво във Валадилейн и се отказах след почти една година я изиграх с помагало защото бях зациклил на гробището и онзи автоматон дето си сваля шапката.Това беше януари 2009 и както един потребител по-горе каза,че играе всяка зима Syberia и аз три пъти всяка зима я играех защото навън вали сняг все едно е Сибир и беше прекрасна атмосфера :).След това изиграх Paradise през май 2010,а след една година започнах Sinking island,от която се запалих по куест игрите :).

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2014, 11:22 
Nancy Drew
Nancy Drew
Аватар

Изразил благодарност: 4
Получил благодарност: 2
Търсех си някое онлайн MMORPG, в които както всички знаем има и куестове и затова бях задал на Маймундата да търси и "куест". И на една от страниците попаднах на Джак Кийн. Заинтригува ме снимката на играта. Изгледах един куп видеа за геймплея, разглеждах снимки и накрая реших все пак да пробвам. Така че Джак Кийн 1 беше първият ми досег с игри тип не-рейсинг, който всъщност е най-любимият ми жанр.
Откак се помня и откак има компютри в България все рейсъри съм играл - от първото НФС, та до последното. Като бях малък за друго нямах очи, освен за рейсъри. Други видове игри започнах да играя едва през 2005 г., когато на бял свят се появи основният конкурент (за онова време) на WOW - Cabal Online.

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Общи Game Дискусии