Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Other / Други » Общи дискусии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Моят опит за страшни истории
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2019, 00:10 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 0
Сянката на нощта

Вечер е. Всичко изглежда толкова спокойно, ако изключим скърцането на вратите и клоните, които се удрят в прозорците. Както си лежа ми се дохожда до тоалетната. Уморен съм, но с бавни крачки се запътвам натам. В коридора е тъмно, а ключа за лампата е чак в другия край. Решавам да стигна до вратата на тоалетната опипвайки. Успявам с леки трудности и влизам вътре. Мисля си за училището и за хората, докато излизат от мен лайна с размерите на кюфтета. Поне 5. Връщам се обратно в леглото и заспивам. В съня си виждам една мечка - черна и голяма колкото великан. Оказва се, че не е мечка, а е сянка. Гигантска сянка, която ме гледа. Тъмна, като пещера и голяма колкото планина. Опитвам се да не издавам звук, но тя ме усеща и тръгва след мен. Аз бягам по много дълъг коридор и се опитвам да избягам от тази сянка. Събуждам се към 4 сутринта. Отново е тъмно навън, а на мен ми се спи. След като отивам до кухнята за чаша вода, опитвам отново да заспя. Този път виждам пред себе си едно малко черно коте с червени очи. Обикалям около него, за да го разгледам по-добре. Това не е котка, а е ужасната тъмна сянка. Всеки път щом заспя вечерта я сънувам. Не мога да кажа, дори как е възможно да има сянка без светлина понеже съм в тъмен коридор. Тъмният плащ отново ме преследва и аз отново бягам, но този път сякаш сянката покрива целият свят. Почти успя да ме хване, когато часовникът ми звънна и се събудих. Прочетох малко информация в интернет за сенки в сънища и прочетох за нещо наречено сянка на нощта. Появява се рядко и само в нощни сънища. Следващия път, когато дойде ще съм готов! Край!

Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Моят опит за страшни истории
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2019, 07:14 

Във времето, като сън

Отваряш очи и виждаш един голям пясъчен часовник. Поглеждаш в долната му част и в стъклото виждаш своето отражение. То ти помахва и сякаш иска нещо да ти каже, но не можеш да го чуеш. Пясъка започва да се стича през тясното гърло на часовника. Той пада върху отражението ти затворено в часовника. То вика за помощ, но е твърде късно - вече е затрупано под голямото количество от пясък. Отваряш очи! Още си в леглото и е нощ. Тъмнината сякаш се приближава към теб. Вече няма време. Погълнат си от нея. Времето се превръща във вечен сън. А сънят в капан. Край!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 20 Окт 2019, 20:36 

Сън в гадна нощ

Горещо е в стаята. Не мога да заспя. Отивам до кухнята за чаша вода. Там е той. Чака до мивката да се приближа. Помахва ми с ръка и шепне думи. Сипвам си чаша вода. Във водата има ръжда. Сънят отново ме вика. Този път е застанал до кухненския стол. Отивам и сядам на стола. Очите ми натежават. Вече е късно. В капан съм. Отварям очи. Пред себе си виждам бурно море. Аз съм в бурното море и се опитвам да стигна до брега. Не мога да плувам. Опитвам се да извикам за помощ, но вече е късно. Отварям очи. В стаята ми съм. Все още е много горещо. Войът на вълците ме стряска. Пред мен виждам вълк готов да ме нападне. Отварям очи. Сънят е до мен и шепне думи. Вече е късно. Заловен съм в собственото си легло. Гаден сън в гадна нощ.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 21 Окт 2019, 07:22 

Сянката на нощта (Нова версия)

Сънувах странен сън. Разхождах се по непозната улица. Грееше слънце и можех да видя сянката си. В началото всичко беше нормално. Изведнъж обаче нещо в сянката се промени. Вече не ходеше пред мен. Сега беше бавна и тромава. Влачеше се зад мен. Чувай дрънчене на вериги. Сякаш сянката ми беше окована. Събудих се. Все още чувах дрънченето на вериги. Погледнах пред мен и светнах лампата. Видях сянка. Това не беше моята сянка. Тази сянка приличаше на чудовище излязло от филм на ужасите или от някоя игра - безформено обезобразено тяло. Тя се приближаваше към мен. Опитах се да избягам, но не успях. Нещо ме придържаше успешно към леглото. Огледах се. Видях сянката ми встрани от мен окована с вериги за леглото. Ужасната сянка се приближаваше. Опитах се да извикам, но не можах. Не излезе никакъв звук. Сянката ми беше погълната. Очите ми се затвориха и не се отвориха вече. Най-дългата нощ.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 21 Окт 2019, 22:10 

Страх от тъмното

Като дете се боях от тъмното. Като пораснал - също. Вечерта се случва нещо наистина специално и много страшно. Щом угаснат лампите навън излизат страшни рогати същества. Не знам дали винаги са били в стаята ми или идват само, когато е тъмно, но те наистина ме плашат. Родителите ми твърдят, че само си въобразявам, но реални или не те са в стаята ми всяка нощ. Говорят си нещо тайно, за да не ги чуя. Мисля, че искат да ме наранят. Реших, като си тръгват да ги проследя и да видя къде отиват. Стана почти сутрин. Те се насочиха към мазето. Аз ги проследих и взех фенерче с мен за по-сигурно. Беше тъмно. Дори с фенерчето не можех да видя нищо. Изплаших се. Опитах се за излеза, но вратата се затвори. Бях в капан и нищо не виждах. Изведнъж пламнаха огньове. Намирах се в Ада. Много от онези същества ме гледаха и ми се смееха. Събудих се. Бях в леглото си.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 22 Окт 2019, 08:02 

Книгата

Чета. Нищо. Пак чета. Все още нищо. Заспивам. Сънувам падане. Събуждам се. Чета. Почти не виждам буквите. Чета. Открих правописна грешка. Чета. Уморен съм. Чета. Започвам да халюционирам. Чета. Книгата бавно ме поглъща. Чета. Книгата ми говори. Чета. Започвам да полудявам. Чета. Душата ми е погълната от книгата. Край!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 22 Окт 2019, 19:49 

Страх

В един горещ ден реших да посетя Том - приятел от съседния квартал. Купих 2 бутилки Кола от магазина и се запътих към дома му. Колите бяха нещо, като символ на нашето приятелство - когато той идваше на посещение бяха купувани от него. Чаках го пред блока да се появи. Той дойде и се здрависахме. Подадох му едната бутилка. Отпих малко от Колата и я затворих. Гворихме си за актьорството, животът и книгите. Том много искаше да стане актьор и даже учеше актьорско майсторство. Надяваше се някой ден да иде и да играе в Лос Анджели или в Холивуд. Жалко, че тази амбиция никога нямаше да се осъществи. Приятелят ми също отпи от Колата. Изведнъж всичко стана размазано и за двама ни. Виждахме само цветове, но без форми или изображения. Предложих да полегнем на тревата в близката градинка. Докато лежахме си допихме Колите. Не знам кога и как, но по някое време сме заспали. Когато отворих очи видях много голяма кафява дървена врата пред мен. Наоколо всичко беше бяло освен вратата и тревата под краката ми. Открехнах вратата и влязох в другата стая. Стаята беше пълна с черепи и кости. Чух писъците на Том, идващи от горния етаж на къщата. Втурнах се нагоре по стъпалата и влязох в стаята, откъдето идваха писъците. Но вместо Том, видях един сив вълк и разпиляните по пода дрехи на приятеля ми. Изведнъж в ръката ми се появи камшик. Вълкът се опитваше да ме нападне, но аз го отблъсквах с камшика. Започвах да се трансформирам. Ръцете ми стана по-космати и ми поникна брада. Без да знаех какво върша или как да се спра сграбчих вълка за врата и някак си се озовахме в близост до моста край реката в квартала на Том. Прехвърлих въже покрай една статуя и направих примка. След като се опомних, опитах да се спра, но не можах. Сложих примката около врата на вълка и го обесих. Събудих се. Намирах се легнал на тревата в квартала на Том, но той не беше до мен. Станах да го потърся. Открих го обесен на моста и осъзнах, че вълкът е бил той. Не можех да живея с вината за случилото се, затова скочих от моста в реката. Отворих очи. Отново се намирах в тревата, където легнахме с моя приятел, но този път Том беше до мен и спеше. От носовете ни течеше кръв, затова използвахме кърпички. Чудя се какво ли е имало в онези Коли, които пихме? Край!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 25 Окт 2019, 19:26 

Изразил благодарност: 2
Получил благодарност: 2
mr_black Търсят мотокаристи и заварчици в Метал. Ти с това писане ли мислиш... ?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 02 Ное 2019, 18:48 

Просто истории. Обичам да пиша задълбочено за нещата. Иначе ако мислех с писането щях да съм поет или Алан По. Пиша ги просто за забавление. Иначе какво мислиш за историите? :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Начало форум » Other / Други » Общи дискусии