Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Other / Други » Общи дискусии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвети,разкази и лични преживявания
 Мнение Публикувано на: 27 Яну 2012, 18:42 

Изразил благодарност: 39
Получил благодарност: 1
Медали: 1
Признателен потребител (1)
Погледнах във форума и не видях друга тема,като моята.Не се учудвам,че няма.Малко хора биха се интересували от вашите лични истории или проблеми.Затова аз реших да напиша тази тема.Защото аз се интересувам от всички вас и вашето мнение е много важно.Тук ще можете да споделяте ваши преживявания,да поискате съвет за даден проблем или просто да побъбрите!Не всички биха искали да пишат и това ми е много ясно,но ако все пак някой иска може да пише!

Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Съвети,разкази и лични преживявания
 Мнение Публикувано на: 28 Яну 2012, 13:43 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Изразил благодарност: 13
Получил благодарност: 54
Медали: 6
Активен потребител (3) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Колективна игра (1)
Защо отваряш тази тема ? Май ти има какво да споделиш на първо време.

За този коментар потребителя OutOfTouch е получил благодарност от: tuxedo_mask
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Яну 2012, 22:32 

Ами знам,че хората отварят теми,като излагат техни мнение по темата,за която пишат,но аз се интересувам от вашите истории и проблеми!А когато аз имам какво да разказвам ще разкажа!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 15:17 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Активен потребител (3) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Колективна игра (1)
Аз имам проблем със споделянето на лични истории пред познати/непознати. Имам нужда от съвет.
Edit: В teenproblems не ми помогнаха.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 15:39 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 25
Получил благодарност: 142
Медали: 22
 (1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Активност в логическите игри (3)
Аз също имам проблем.

Скъпи съфорумнико, tuxedo_mask . Нуждая се от твоя съвет. Благодаря ти предварително.
От известно време заподозрях гаджето ми че кръшка. Ако звъни телефона в къщи и вдигна аз - затварят. Тя взе често да се среща с "приятелки", а като я питам с кои е била, казва че не ги познавам. Като и звънна да и кажа че ще дойда да я взема с колата, тя отвръща, че ще се прибере с такси. Взех да гледам през прозореца кога ще пристигне с таксито, а тя се появява неочаквано зад ъгъла и не мога да разбера с каква кола е дошла. Както и да е, никога не бих я разпитвал такива работи, но когато снощи късно пак тръгна нанякъде, не се сдържах. Слязох до моята кола, клекнах зад нея и започнах да наблюдавам какво ще стане. По едно време таксито с гаджето ми дойде и спря малко пред моята кола. Аз залегнах под колата за да видя дали ще слезе сама или ще е с някой пич. И гледам - О,УЖАС!!!!!!!!!! Долните тампони на амортисьорите станали на нищо! Искам да те попитам, ти как мислиш, дали ще мине само със смяна на тампоните, или ще трябва да се изръся и за нови амортисьори?

За този коментар потребителя 4140140 е получил благодарност от: tuxedo_mask
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 17:26 

Така,първо питането на OutOfTouch.Не мога да разбера проблема.Ако проблема ти е,че не можеш да споделяш лични истории пред непознати,то тогава трябва да опиташ да споделяш по-често като започнеш от тук!Някои хора се страхуват от това да споделят чувствата и изживените моменти пред непознати,защото се страхуват какво ще си помислят или просто се страхуват от това да не се възползват другите от информацията,която той даде!А пред познатите по същата причина!Предполагам,че те е страх какво мислят другите за теб или просто си си потаен,но ако се безпокоиш за това какво мислят другите за теб-недей!Ти си готин такъв какъвто си!Сега по втория въпрос!Ще ти призная честно,че не знам нищо за коли!Предполагам обаче по това,което ми казваш,че ще трябва само смяна на тампоните!Между другото ако амортисьорите са добре няма причина да купуваш нови!Разбира се правилните отговори може да са съвсем различни,но мисля че това са най-точните отговори,които можех аз да ви дам!Искам предварително да се извиня на OutOfTouch ако съм прозвучал,като психолог или не е било това причината!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 17:43 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Не се досети за скрития подтекст във въпроса ми :).

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 17:48 

Предполагам!Но ти можеш да ми го кажеш!Все пак ти много по-добре знаеш от мен какво си искал да питаш!Може би искаш да ми кажеш,че не си добър в споделянето на лични истории и затова да не очаквам да разказваш!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 19:41 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Какво значи да си добър в разказването на лични истории ? Просто не смятам, че този сайт е мястото за споделяне на тийн проблеми и истории, защото кой друг ще сподели подобно нещо ? Това е форум в крайна сметка и всеки може да отваря всякакви теми за всичко..така че предполагам времето ще покаже.
Колкото до мен..не ме мисли. Аз съм си добре с проблемите, които имам :).

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 19:52 

Може би си прав!Може би много малко хора ще пишат тук и може би този сайт не е място за такива теми!Но понякога е добре да се изразиш по някакъв начин!Да споделиш проблемите си на някого или просто да разкажеш нещо!Предполагам,че малко хора ще тръгнат да го правят,но все пак хората се нуждаят и от такива теми от време на време според мен!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 19:55 
Глобален модератор
Аватар

(1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Двамата с OutOfTouch вече сме проанализирани :) Остана само ти. Хайде, сподели пред нас непознатите, каква е причината да използваш повече от два различни ника за да влизаш във форума. Ще завърша въпроса си с твой
Цитат:
Ако проблема ти е,че не можеш да споделяш лични истории пред непознати,то тогава трябва да опиташ да споделяш по-често като започнеш от тук!

Или може би си енергиен вампир, хранещ се с чуждите преживявания :D

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 20:11 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 45
Получил благодарност: 162
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
Христо, забелязвам, че си в настроение и от това съдя, че си решил проблема с амортисьорите. Дали не ти е помогнала темата?
А на Петко какво да му кажа, тук сме полу-познати така, че да споделя без никакви скрупули :D

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

За този коментар потребителя didka222 е получил благодарност от: tuxedo_mask
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 20:27 
Глобален модератор
Аватар

Аз Диди си имам личен психоаналитик. Нарича се Джак Даниелс. Ползвам помощта му винаги в трудни моменти. А темата е добра... стига създателя ѝ и той да сподели нещо.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 29 Яну 2012, 21:50 

Не се опитвам да бъда психоаналитик,но признавам,че понякога се престаравам!Е добре!Ето една моя лична история!Разказва се за кучето ми и за мен!Веднъж докато се разхождахме в гората на вилата моето куче тръгна през шубраците и аз го последвах!Родителите ми се притесниха много!Преследвах го до края!Накрая излязохме при родителите ми!Може би се бяхме изгубили,но кучето ми Яки намери пътя!Е това е в общи линии!Цитат:
Или може би си енергиен вампир, хранещ се с чуждите преживявания
Не съм!Просто насърчавам хората да говорят за себе си!Понякога е полезно!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 08:46 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver

Куче-нос-миризма-път! Трогателна история г-жо Н.Симеонова :)(
tuxedo_mask написа:
Просто насърчавам хората да говорят за себе си!
).
Нека да попитам и аз нещо. Няма как да не забележа, че хакаш удивителни на края на всяко изречение. Защо е така ? Аз предполагам, че зад това се крие друга история, която ще ни е по-интересно да ни разкажеш.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 15:51 

Просто съм свикнал да слагам удивителни!Четох в една книга,че трябва да насърчаваш хората да говорят за себе си и сега я практикувам!Предполагам просто,че всяко изречение е важно за мен и затова оставям тези удивителни!А един път направих една глупост!Бях тръгнал на училище,но вместо да взема автобус 111,както трябваше взех автобус 43!Скоро разбира се осъзнах това и слязох от автобуса!Не знаех къде съм така,че реших да проследя следите от гуми!Проследих ги и по едно време стигнах до едни къщи!Там имаше кучета,които лаеха!Изплаших се разбира се,но се опитах да не им го показвам!Стоях неподвижно и скоро си тръгнаха!Минах,зад една кола и така успях да премина!След това пътя се разклони също,както и следите от гуми!Тогава проследих следите,които са най-пресни!Накрая успях да стигна до автобусната спирка!Хванах 111 и пристигнах в училище с малко закъснение!Е това е,което мога да ви разкажа по специално! :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 16 Окт 2013, 17:07 

Изразил благодарност: 3
Получил благодарност: 0
Здравейте!
Първо, много съжалявам, че ви товаря с моите проблеми. Никога преди не съм ползвал такива сайтове, но вече не знам какво да правя. На 19 години съм и преди няколко месеца започнах да следвам история в Хумболтовия университет. Още преди да замина усещах, че не го искам, но прецених, че желанието за елитно образование ще надделее над чувствата. Затова избрах Берлин пред Софийския университет. Сега обаче положението е коренно различно. Следвам вече два месеца и носталгията е убийствена... може да звучи глупаво, но постоянно мисля за България, за приятелите и семейството си. Освен това с течение на времето открих, че интересът ми към историята отстъпва място на литературата. Постоянно мисля за литература. Ученето по история се превръща в безинтересно мъчение, докато, без никой да ме кара, правя междутекстови анализи на поезията на Яворов и Дебелянов. Знам какво искам в момента - просто да зарежа тази история с Германия и да следвам българска филология. Обаче при тази мисъл се чувствам жалък и виновен пред близките си. Не ме напуска чувството, че ще ги разочаровам, избирайки Софийския университет, че няма да мога да ги погледна в очите от срам, че съм се провалил... Не зная дали ме разбирате, но бих се радвал, ако някой може да ми даде съвет как да постъпя.

Благодаря ви!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 16 Окт 2013, 17:36 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 45
Получил благодарност: 162
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
Върни се в България, самоизтезанието (както звучи в случая) няма да ти донесе нищо, освен разбита психика. Предполагам, ти също липсваш на своите близки, така че по-вероятно е да се зарадват за това решение. Или поне най-малкото, сподели с тях как се чувстваш, може и те да искат да се върнеш, но да не ти го казват, за да не решиш, че те спъват или притискат.

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

За този коментар потребителя didka222 е получил благодарност от: Lithistory
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 16 Окт 2013, 19:02 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 32
Получил благодарност: 99
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
С оглед на кочината, която наблюдавам всеки ден, не бих те посъветвала да се връщаш тук, защото по-добре няма да стане. Обаче да учиш нещо, което не искаш няма особен смисъл -по-скоро защо не помислиш върху варианта да смениш в същия университет това, което изучаваш ако естествено е възможно.
Носталгията се продолява, иска време, макар и никога изцяло,а от друга страна съветите отстрани се дават лесно, така че просто си дай някакъв понисим за тебе срок за да вземеш решение, след който каквото и да избереш не съжалявай в последствие - каквото и решение да вземеш, винаги ще има за какво да съжаляваш, това е неизбежно при всеки избор. ;)

За този коментар потребителя Aleks е получил благодарност от: Lithistory
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Окт 2013, 04:15 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 65
Получил благодарност: 97
Медали: 13
Активен потребител (9) Полезен потребител (3) Признателен потребител (1)
Аз съм емигрант и също уча в Лондон, но носталгията я преборих след едно прибиране като бях по-малък, когато се излъгах да се върна, постоях 5 години в България и се нагледах на хорската простотия. Сега съм по-зрял и знам, че каквото и ще да става, аз в България повече няма да живея. Усилено си търся моето местенце на света и се опитвам да си оправя живота. Що се отнася до специалността, която планираш да запишеш в Софийския, можеш да се пишеш потенциален безработен... Не те съветвам да се връщаш, още по-малко да учиш точно това... Още си твърде малък просто и чужбина те е стреснала. Повярвай ми, бъди силен и се опитай да се интегрираш на новото място, ако сега си пропилееш картите, после ще съжаляваш.

За този коментар потребителя 3pacalypse Now е получил благодарност от: Lithistory
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Съветиразкази и лични преживявания
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2020, 22:13 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 0
Темата я видях в един друг форум и ми беше много интересно да чета.
Та става въпрос за следното-спомняте ли си още страшните истории,които сте си разказвали като малки-за Дама Пика и други подобни....или пък,имали ли сте вие самите такива необясними и мистериозни преживявания,от които и до ден днешен ви настръхват косите....
Вие сте...

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Начало форум » Other / Други » Общи дискусии