Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Новини и статии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Final Fantasy 9 на Български език
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2016, 09:29 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 4
Не, това не е рекуест!
Завърших превода на Final Fantasy 9 на Български език за PC. Може да се каже, че е на 99% готов, или че е бета версия. Пачът принадлежи на Albeoris от Русия и засега подменя не само текст, но има и други функции. Мисля, че не в последната си версия, но за нашите цели е достатъчен. Там също работят над локализация на Руски език. Пачът работи на оригиналната Steam версия, както и на кракнатата торент версия, но поради ъпдейтите по оригинала се налага да се ползва съвместима кракната версия, тоест - нужни са и пачнати ъпдейти по кракнатата версия. Това, което имам в момента естествено работи. Ще приложа и инструкции по инсталиране. В момента ъпгрейдвам компютъра си, така че ми е нужно малко време.
Смятам също и да предложа кратки txt. помагала за играта без спойлери - само нещата, които могат да се пропуснат или са необходими за 100%. Не съм експерт по играта, но това е любимата ми игра от всички. Също така не съм технически запознат с пача - аз съм юзър и преводач. Оправям се сам, но не искайте от мен да го направя по-добър. Мога само да оправя текста, дотолкова доколкото ми позволява пача, който за съжаление не обхваща 100% от играта. Някои неща му убягват. Когато пачът се подобри - тогава и преводът ще се подобри.
Надявам се някой от Adventuresbg да се свърже с мен относно детайлите по добавянето на пача и инструкциите на сайта.
Време е всеки в България, който не знае Английски да може да има шанса да се докосне до магията на Final Fantasy 9.

За този коментар потребителя PeterChristov е получил 3 благодарности от следните потребители: banskidedo, didka222, purpleisdead
Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Final Fantasy 9 на Български език
 Мнение Публикувано на: 13 Сеп 2016, 17:26 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 47
Получил благодарност: 167
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
Браво, само мога да кажа. Човек от екипа ще ти пише на лично да обсъдите какво има да се дооправя.

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 16 Сеп 2016, 01:35 

Ако можете да помогнете. Всеки главен герой получава уникално име, което замества дефаултското и се ползва до края на играта, но дефаулта е на латиница и играта позволява внасяне само на латиница. Копи/пейст не става, както и опити да се пише на Български в полето по време на игра. От доста време питам руснаците какво се прави в случая, но не съм получавал отоговор от тях наскоро. Не знам дали превода им е жив.
Та, някой от вас знае ли как може да се излъже играта да приеме име на главният герой на Български?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2016, 20:50 
Nancy Drew
Nancy Drew

Изразил благодарност: 6
Получил благодарност: 5
Пробвай с тази програма https://yadi.sk/d/htayahuT7qKpH виж дали ще стане!

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2016, 20:10 

Така, играта с пача и превода е завършена и е пусната в Бг тракер. Албеорис ми помогна с нова версия на Мемория, която приема имена на Бг език. За целта трябваше да издиря начин за ъпдейтване на играта. Преводът ще бъде ъпдейтван от мен чрез Дропбокс.
Всичко хубаво, но как да добавя преводът и тук, така че да е потребен на някого? Единствено преводът е мой. Играта може да бъде купена от Стийм или изпиратствана, Положението с ъпдейтите е същото. Ако сте си я купили, получавате ъпдейти, ако не - има такива пиратски. Пача не е мой за да го разпространявам. Така остава единствено една папка с текст файлове. Но тя е непотребна сама по себе си. Как да бъде полезен сайтът за тези които дойдат до тук и кликнат върху играта. Кои файлове могат да бъдат свалени от тук?
За да сработи са нужни играта, 3 ъпдейта (кракнати), един пач и текста.

За този коментар потребителя PeterChristov е получил благодарност от: ndrazorx
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 23 Апр 2022, 17:48 

Получил благодарност: 0
Здравейте , Пача на българси осъществили се , ако да от къде мога да си го сваля?

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Новини и статии