Регистрация НачалоСайт МедалиТърсене Влез

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Новини и статии

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Syberia 3
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2009, 23:01 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 25
Получил благодарност: 142
Медали: 22
 (1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Активност в логическите игри (3)
Microids анонсираха нов епизод от приключенията на Кейт Уокър за конзолата Playstation 3 и PC.

Syberia 3 ще позволява на играчите на Playstation 3 и PC да си сътрудничат онлайн чрез специален синхронизиращ обмен и споделяне на данни между двете платформи. В Syberia 3 ще може да се играе в екип,така че да се увеличат шансовете за достигане края на приключението като се споделят уменията на всеки участник. Този нов по рода си Геймплей се използва за първи път в рамките на "point and click" адвенчър игрите. Амбицията на Microids е да се даде възможност на всички играчи независимо от тяхната платформа да участват в колективно приключение. Това нововъведение ще бъде предложено за всички бъдещи заглавия на Microids, а също така ще важи и за игрите издавани от всички техни партньори.

Прекосила цяла Европа в Syberia и Syberia 2, Кейт Уокър продължава своя път по стъпките на мамутите в света на границата между реалността и въображението, където странните бели птици показват наличието на изчезналите бозайници.
В Syberia 3 ще има от всичко: митове, екология, тревожно очакване и действие. По време на приключението си Кейт Уокър ще се срещне с Виктория МакФерсън от играта Still life. Вики разследва тъмна сделка от международния трафик на артефакти и праисторическа слонова кост ...

Syberia 3 ще бъде изцяло в реално 3D измерение и се очаква да излезе през юни 2010.

источник - http://www.microids.com/fr/presse/28/microids-lance-syberia-3-sur-ps3.html

Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Syberia 3
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2009, 23:36 
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
Аватар

Изразил благодарност: 1
Получил благодарност: 4
Медали: 2
Активен потребител (2)
Ооооо това звучи много добре :allup: Но ще трябва да почакаме още около година и нещо !

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 11 Апр 2009, 23:47 

Изразил благодарност: 0
Получил благодарност: 1
А забелязахте ли, че датата на новината е 01.04.2009 :whistle:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 13:21 
Администратор
Аватар

Изразил благодарност: 43
Получил благодарност: 55
Медали: 12
Активен потребител (8) Полезен потребител (2) Признателен потребител (1) Активност в логическите игри (1)
Пффф..... егати кефа. Нямам търпение :verycrazy: :yahoo:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 19:30 
Аватар

Получил благодарност: 8
Медали: 1
Помагало за сайта (1)
LUIGI написа:
А забелязахте ли, че датата на новината е 01.04.2009 :whistle:

Темата е написана на 01.04, но играта ще излиза по-нататък. То ако беше така до сега щеше да е излязла :wave:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 19:47 
Глобален модератор
Аватар

Изразил благодарност: 47
Получил благодарност: 166
Медали: 29
Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
Това с датата е намек за първоаприлска шега :)

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 21:10 
Аватар

Медали: 1
Помагало за сайта (1)
didka222 написа:
Това с датата е намек за първоаприлска шега :)

Еми ко да се прай аз съм тъп и се хванах :tooth:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 21:17 
Администратор
Аватар

Активен потребител (8) Полезен потребител (2) Признателен потребител (1) Активност в логическите игри (1)
И аз се хванах.. но казано ли е, че е първоаприлска шега или не? Защото ме съмнява да е шега, но ако е :damn:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 21:50 

Получил благодарност: 1
След като беше пусната тази новина, тя доста бързо се разпространи из нета. Имайки предвид датата(пък и част от информацията в нея) става дума по-скоро за първоаприлска шега. Въпреки това до момента не мисля, че има официална позиция на Microids, която да го потвърди/отрече.
Всички се надяваме в цялата истерия покрай Syberia 3 да има поне зрънце истина. В няколко форума срещнах мнение, че Microids трябва да имат някаква конкретна причина да разбунват духовете на феновете на поредицата, като след дълго затишие пускат информация за третата част. Дали това е така, може би в скоро време ще разберем ;)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Апр 2009, 22:12 
Глобален модератор
Аватар

Активен потребител (12) Полезен потребител (5) Активност в логическите игри (12)
За съжаление, съм по склонна да вярвам, че е шега, защото някак не успях да си представя как ще се получи - цитирам:"Амбицията на Microids е да се даде възможност на всички играчи независимо от тяхната платформа да участват в колективно приключение." :no:

След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Апр 2009, 17:25 
Глобален модератор
Аватар

(1) Активен потребител (10) Полезен потребител (5) Развитие на форума (1) Интересна статия / информация (2)
Хайде пак кажете, че е първоаприлска шега.“Syberia 3 is not an April Fool's joke.

Microids днес излезе с декларация, относно анонсирането на предстоящата Syberia 3. Мислех си, че е много оригинална Първоаприлска шега, когато беше обявено, че е издаден призив към всички фенове на Syberia да настояват пред Sony като подкрепят "колективният" метод на игра и гарантираното лансиране в Щатите на този тип игра като мото на PLAYSTATION 3. Пълното изказване е съм го поместил по-долу преведено дословно:

Във връзка с безбройните съобщения и въпроси от фенове, които последваха след обявяването на 1 април стартирането на проекта Syberia 3, Емануел Оливър, президент на Microids, даде повече подробности за тази обява.
"Syberia 3 не е Първоаприлска шега. Играта се очаква от общността на любителите на приключенски игри и феновете на Кейт Уокър и ще бъде стартирана. Това е един от най-стратегическите проекти на Microids и я планираме от дълго време. Тя ще излезе за PC със сигурност, може би и за PLAYSTATION 3 - това в обаче може да включите към Първоаприлските шеги, защото SONY сами вземат решенията в този бранш, колкото и странно да изглежда това на някои хора.
Benoоt Sokal, автор на Syberia и Syberia 2 е споменавал на няколко пъти в пресата, че ще участва в продължението на неговия шедьовър, ако има достатъчно финансови средства за проектиране и разработване на изключителното заглавие. Днес Microпds са готови да инвестират в тази амбициозна продукция. Но всички знаят, че за да се погасят разходите по създаването на видео игра с такова ниво на качество е важно да е съвместима с повече платформи - PC и конзоли.
Въпреки това Sony Computer Entertainment вече цензурираха Microпds през 2003 г. като отказаха поддръжката на Syberia в PLAYSTATION 2 който бе предназначен за продажба в Съединените щати, въпреки че преди това при представянето си в Европа тази конзола поддържаше играта. Същото се случи и с дузина други Microids заглавия за САЩ.
Въпреки наложената цензура авторите и производителите вярват в своите творения и ще поемат финансовите рискове по изграждането на съвместим с конзолата продукт без да знаят дали ще бъде одобрен или отхвърлен от SONY в последната минута. Прекомерните претенции и привилегии търсени от SONY при производството на игри за конзоли сериозно възпрепятстват възможностите за финансиране от независими производители.
Microпds е платила повече от 15 милиона евро възнагражденията на SONY за целия си каталог, което представлява 55% от оборота на Microids за тази платформа. Априлска шега ? Не бих казал ! Това за съжаление е "принципа на играта" наложен от Sony.
Приходният дефицит от спрените заглавия за PLAYSTATION 2, които можехме да продадем в Съединените щати - една много значителна територия, съчетано с прекомерните претенции за изплащане на дивиденти от страна на SONY за територията на Европа засега са спирали Microпds да реинвестират в амбициозното продължение на Syberia сериите.
Така че днес ние стартират зов за помощ към всички фенове на Syberia серията:
Нека се обединим в подкрепа създаването на това уникално творение и да убедят Sony да променят правилата си. Изпрати посланието си в наша подкрепа на адрес:

supporToSyberia3PS3@microids.com

SYBERIA 3 за PS3 Първоаприлска шега ? Та тя е създадена за SONY ! "

Емануел Оливие
Президент на
Microпds
ManPac

17/04/09

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Апр 2009, 17:52 
Глобален модератор
Аватар

Аз после се замислих, освен в България, другаде дали 1 април има същото значение?

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Апр 2009, 18:04 
Администратор
Аватар

Супер :) За миг си помислих, че това е най-гадната шега за 1ви април. С нетърпение ще чакаме Syberia 3 :) :yahoo:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Апр 2009, 21:56 
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
Аватар

Изразил благодарност: 6
Медали: 3
Помагало за сайта (1) Активен потребител (2)
Звучи странно...не съм оптимист :hmm:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Апр 2009, 10:23 
Аватар

Получил благодарност: 0
Много добра новина, но лошото е, че едвали ще мога да я играя играта.Компа ми е много зле от към конфигурация, а имам само PS2.Но все пак е добра новина.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 11 Мар 2010, 22:28 

Получил благодарност: 0
Можете ли да ми препоръчате подобна игра като Syberia докато чакам да излезе syberia 3 :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 11 Мар 2010, 22:52 
Глобален модератор
Аватар

The Longest Journey би могла да се доближи до нея :)

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Мар 2010, 15:19 

Изразил благодарност: 1
Получил благодарност: 4
Пробвай Paradise и тя е на B.Sokal. На мен ми се понрави.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 17 Дек 2010, 21:34 
Глобален модератор
Аватар

Изображение
Изображение

...Забравихте ли вече първоаприлската шега появила се в Microids преди около две години? Аз също я преглътнах признавам си, но изявлението на PSNow!, че желанието на новия собственик на правата върху Syberia, Anuman Interactive е да продължи да развива проекта ме накара да се поразровя в тавана на паметта си.
Веднага след приключване създаването на първата част, Беноа Сокал събира всички съпричастни и основава свое собствено студио - White Bird Productions. През 2008 г. Microids придобива френското издателство Anuman Interactive с всички служители и правата върху Syberia и Still Life. На следващата година се появи съобщение за поредица от съкращения и хвърченето на глави на разработчици, но работата, както казваха продължавала да кипи, така че, спи спокойно скъпи играчо. Дори след няколко месеца от лагера на издателите съобщиха, че Sony любезно се е съгласила да издаде "Syberia" за PlayStation 3. ... но мина известно време и от Sony заявиха, че се отказват, като изразиха недоволство от качеството на изграждане на третата част на Сайберия. Това бе всичко.

Сега PSNow! твърди, че третата част на играта се стартира отново,а Anuman Interactive са в процес на преговори с Беноа Сокал за започване на работа. Странно, нали? Може би уволнените от Microid служители в пълен състав са заминали при Беноа в търсене на по-добър живот, а издателите са се опитали да прехвърлят разработката на нови служители, но очевидно не се е получило и в крайна сметка след две години светски разговори нещата отново се насочват към утвърдилия се екип. Дано този път има някакво развитие...

За този коментар потребителя 4140140 е получил 2 благодарности от следните потребители: Fr33style, Hanibal_Lektar
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 23 Мар 2012, 00:26 
Глобален модератор
Аватар

Изображение

Френската компания Anuman Interactive, която преди време придоби Microids, през последните месеци се е заела да конвертира приключенията на Кейт Уокър за устройствата с iOS. Това отново създава възможност да се продължи дискусията за Syberia 3 с Беноа Сокал - бащата на поредицата, който ще подкрепя екипа в производствения процес. През 2011-та година Сокал разказа, че продължението на поредицата се отлага и ако все пак третата част се появи, то това ще е след много, много дълго време. Според тогавашните му думи, работата над играта още не е започната и не е написан дори един ред от текста. Желанието на Сокал е графиката в играта да бъде на нивото на Assassin's Creed, а за това се изисква доста приличен бюджет. Anuman Interactive не е в състояние да предостави такива средства, а страничните инвеститори също не бързат да влагат в проекта, така че новите приключения на Кейт Уокър се отлагат за необозримо бъдеще. До този момент, не бях срещнал някаква нова информация, така че човек би си помислил, че проекта е починал от естествена смърт. Но ето, отново блесна лъч на надежда, когато най-случайно, разхождайки се из дебрите на Световната паяжина се натъкнах на информацията, че Microids си сътрудничат със Сокал. Той отново се е върнал в студиото Microïds, за работа по няколко проекта, които все още се пазят в тайна. Дали един от тайнствените проекти не е Syberia 3? Или е извикан само за съдействие по адаптирането на двете части от Syberia за iPhone и iPad? А може би е заради бъдещата приключенска игра, обявена от Anuman Interactive? Все пак сензационното съобщение от страна на Microïds свързано с името на Беноа Сокал съживява силно Facebook и в момента много фенове на Кейт Уокър бързат за срещата с баща й, надявайки се да изтръгнат малка информация. Ако имате страст към мамутите и историите, които се въртят около тях, може би е време да се включите в дискусията ...
Anuman Interactive явно обичат да "дразнят" почитателите на поредицата, тъй като наскоро са публикували в профила си скица показваща стадо мамути с описанието: Ще споделим малкото съобщение оставено за вас от Беноа Сокал след една разходка в студиото.
Цитат:
Харесвате ли мамутите? Аз също не съм ги забравил и ги обичам.

Дали това не е намек, че Syberia 3 ще бъде създадена? Отговорът на този въпрос, вероятно още дълго време няма да научим. Но след ликвидацията на White Birds Productions, в която бяха създадени Paradise и Sinking Island, Беноа Сокал със сигурност има много повече свободно време за изработката на игра, която да го направи отново силен в света на игрите.

За този коментар потребителя 4140140 е получил благодарност от: Aleks
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 23 Мар 2012, 09:28 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 32
Получил благодарност: 101
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
От една страна много ми се иска отново да се разходим с Кейт Уокър в света на една от първите ми изиграни игри, от друга някак си очаквам каквото и да е продължението, и когато и да е , да ме разочарова...бъдещето ще покаже :hmm:

За този коментар потребителя Aleks е получил благодарност от: blackdress
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Юни 2012, 22:01 
Глобален модератор
Аватар

Дали ще има нова част от играта?
Едва ли! Аз лично мисля, че Кейт е малко вероятно да остане в Сибериа ... Какво да прави там сама? По-добре е да се завърне у дома, а това ще бъде едно много скучно пътуване проследяващо същите стъпки. Преди време на тази мисъл ме наведоха предимно думите на майката на Кейт по единствения телефон, който бяха "това не е живота, за който си мечтала!" Какви са били мечтите на Кейт? Може би кариера като адвокат, но по време на приключението всичко в живота й се промени. Каква бе мечтата й момента? Дали само подпомагане на Ханс да завърши пътуването си? Не мисля, че ще се върне обратно в Ню Йорк, то е ясно, че преживяното я промени съществено и затова е невъзможно за нея да възобнови стария си живот. Другото нещо, казано от водача на юколите бе "винаги следвай мечтите си!", което все още може да се тълкува като намек и покана да следва един нов път. Ханс бе избрал да следва своята мечта, а във втората част на поредицата тя се превърна в мечта на Кейт и заедно следваха следите на мамутите. Но сега? Друг важен момент, които се усещаше в цялата първа и втора част бе, че това е последния рейс за Ханс! За Ханс да, но не и за Кейт! Или поне аз така го виждам. Също така, може би защото искам да бъда напълно честен, колко неща са останали нерешени? Ханс стигна до мястото, където искаше и след това последва своите възлюбени мамути. Оскар отдаде живота си за господаря и "умря щастлив".
Кейт си свърши работата. Ти ми кажи какво трябва да се случи в Syberia 3? Кейт се връща вкъщи? Добре, може и да се случи... но предпочитам обратното! Вдигнете ръка, ако искате да пропътувате целия път обратно до Валадилен. Аз, не. Не и аз! Това няма да е обичайното продължение, което те кара да го започнеш и играеш отново. По мое мнение, в тази област, продълженията са безсмислени, дори когато производителите не се провалят. Колко приключения, или действие, или платформа са същите, когато сте ги играли ? И какво се е променило в 1, 2 или три? Нищо. Те са само един откъс от цялото. Обърнете внимание на Черното огледало. Минаха години без да се появи нещо .... и след това изведнъж, две. Дали си заслужаваше чакането? И бяха ли наистина добри? Не. Поне за момент, нека бъдем честни... Какво бе останало нерешено в Блек Мирър? Нищо! Героя-убиец умира. Край на историята. А не да съшиваш с бели конци след 6-7 години разни тайнствено скрити сестри и дузина герои избродирани допълнително върху създадения гоблен, само за да се продава повече. В този смисъл, Сиберия демонстрира вроденото си чувство на класа. Сокал и Microids (старата, не сегашната), ако чувстваха необходимост да се направи нова Сиберия, биха я направили, нали? Защото, ако планираш продължение, не е нужно да го правиш след десет години. Правиш го след една или две. Защо ще чакаш две петилетки? Или, са развили през това време най-добрата история на света? Aхаха-ха, колко смешно.
Така че, според моето скромно мнение, Сибериа няма да се завърне. Това е окончателно. Беноа Сокал казва същото в продължение на години. Идете и прочетете последните интервюта, цитирали сме някои от тях и тук. Той първи каза, че Кейт Уокър може да "почива в мир". И ако не му вярваме, на кого трябва да вярваме? Надежда в какво? В последно време не разбирам подобни изявления, в което се говори за Syberia 3. Това нормално ли е? Тц. Ако имаше желание, до сега да бе излязла Syberia 4, а дори тройка няма. Благодарение на споразумение между Microids и Big Fish Games - световния лидер в областта на казуалните игри, Syberia 1 и 2 се появиха за iPhone и IPAD платформа. Може пък и да се появи трета част на Сиберия. Само, че този път като игра тип "скрити предмети". Хората биха измислили всичко, само и само да се продава идеята за мамутите? Не, не ми трябва нова част ... няма да си я купя! За мен, Кейт Уокър се завърна у дома и заедно с една своя приятелка отвори туристическа агенция за екскурзии до Сибир. Край на играта.

За този коментар потребителя 4140140 е получил благодарност от: franklloyd
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 12 Юни 2012, 22:18 
Pro Puzzle Solver
Pro Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 32
Получил благодарност: 101
Медали: 7
Активен потребител (4) Полезен потребител (1) Развитие на форума (1) Активност в логическите игри (1)
:up:

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 01:02 
Amateur Puzzle Solver
Amateur Puzzle Solver
Аватар

Изразил благодарност: 6
Получил благодарност: 14
Медали: 4
Активен потребител (3) Активност в логическите игри (1)
Преди няколко часа, Беноа Сокал и Майкроидс официално потвърдиха разработването на третата част : )

За този коментар потребителя purpleisdead е получил благодарност от: kotarakat
Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 02 Апр 2013, 07:48 

Получил благодарност: 3
е по голяма глупост от това любимата ми игра Syberia , след толкова гидини да се завърне във вид на скрити предмети няма. Жалко много жалко :no:

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » Game Дискусии & Новини » Новини и статии